Cennik instalacji elektrycznych

Ceny instalacji elektrycznej bywają bardzo zróżnicowane. Finalna kwota inwestycji potrafi się różnić nawet o kilkadziesiąt procent w zależności od firmy realizującej zlecenie. Ze względu różnorodność wymagań inwestorów zawsze staramy się przygotować indywidualną ofertę dostosowaną do potrzeb konkretnego obiektu.

Co wpływa na cenę wewnętrznej instalacji elektrycznej?

Przede wszystkim ilość tak zwanych punktów elektrycznych oraz ich rodzaj. My rozróżniamy punkty elektryczne “szeregowe“, czyli po prostu standardowe gniazda w jakimś pomieszczeniu, wyłączniki lub punkty oświetlenia. Kolejnym elementem są punkty elektryczne “połączone w gwiazdę“, czyli w przeciwieństwie do szeregowych, jeden przewód biegnie z punktu A do punktu B i na tym koniec. Przykładem takiego połączenia są przewody siłowe (z rozdzielnicy do gniazda 3f), internetowe i antenowe (z anteny do TV) i na przykład alarmowe (z centrali do poszczególnych pomieszczeń). Podsumowując, na tym bazujemy i na tym opiera się wycena wewnętrznej instalacji elektrycznej.

Co wpływa na cenę zewnętrznej instalacji zasilającej?

Cena WLZ, czyli linii zasilającej dom jest zależna od kilku czynników. Przede wszystkim ważna jest odległość pomiędzy ZK (skrzynką elektryczną na ulicy) a rozdzielnicą wewnątrz budynku. Ta odległość przedkłada się na konieczność zakupu (dość drogiego) kabla, którego cena oscyluje w granicy 22-28 zł za metr bieżący. W związku z tym, przy odległości 50mb sam koszt zakupu podstawowego materiału wynosi około 1300 zł. Ponadto owy kabel należy umieścić pod ziemią, więc dochodzi konieczność kopania na głębokość 60-80cm. Po poprawnym montażu należy wszystko poprawnie podłączyć.

 

 

Instalacje elektryczne - cennik bezowy

Poniższe ceny są bazowe i mogą się różnić w zależności od ilości i rodzaju punktów a także stopnia skomplikowania instalacji elektrycznej. Zawsze zalecamy kontakt mailowy w celu przygotowania indywidualnej wyceny.

 

Punkt Szeregowy 35-45 zł

Punkt Gwiazda 80-100 zł 

Zakres naszych usług elektrycznych: Zakres usług

Facebook

Instagram